Dechový orchestr a mažoretky úspěšní v Polici nad Metují

přidáno: 15. 6. 2015 7:05, autor: Miroslav Halama

Náš dechový orchestr v sobotu účinkoval na Festivalu dechových orchestrů v Polici nad Metují, kam byl pozván v rámci oslav 25. výročí založení tamní ZUŠ. Spolu s ním vystoupily také naše malé mažoretky vedené paní učitelkou Pavlou Kocourkovou, které celou produkci orchestru velmi mile zpestřily a jim i paní učitelce patří velký dík.
Samotný festival začal ve 13 hodin a provázelo jej slunečné, teplé počasí, které se také samozřejmě velkou měrou podílelo na úspěchu celé akce.
Hudební přehlídku započal orchestr ze ZUŠ Broumov se svými sólisty a zajímavými úpravami skladeb širokého žánrového rozpětí. Na pódiu ho vystřídal žesťový kvintet ZUŠ Police nad Metují. Rovněž velmi příjemný poslech a obdiv k jeho ladění. V tak teplém počasí, které právě panovalo, není vůbec jednoduché uhlídat dokonalé ladění. Poté již nastoupil Dechový orchestr ZUŠ Jablonec nad Nisou, který se prezentoval nejen připravenými známými lidovými melodiemi, vstupy šikovných mažoretek, ale sáhnul také po úpravách skladeb populárních a jako svou premiéru uvedl náročnou skladbu Arama Chačaturjana Šavlový tanec. I náš orchestr zahrál skvěle a to také díky našim zpěvákům, kterými byli paní učitelka Blanka Šubrtová a pan ředitel Vít Rakušan, který také naše jednotlivé skladby uváděl. Moc jim za to děkujeme, neboť to byla velká profesionální podpora.
Po našem orchestru vystoupil náramný, krojovaný moravský dechový orchestr z Velkých Bílovic. Byla to opravdová ,,hudební lahůdka" jak na pohled, tak i na poslech. Festival uzavřel početný Big Band z Police nad Metují, jehož vystoupení jsme mohli vyslechnout také nedávno u nás v Jablonci. Představil se zvukově mohutnými skladbami různých žánrů. Nabízí hudbu filmovou, lidovou, jejich repertoár ale velmi často sahá také do oblasti populární hudby a swingu.


Bylo to velmi krásné hudební odpoledne, organizátorům je nutné s radostí vyslovit poděkování za bezvadný průběh celé akce.
Velký dík vyslovuji také panu řidiči Petru Kordačovi mladšímu za bezchybnou a bezpečnou jízdu.


Miroslav Halama

Dechový orchestr a mažoretky v Polici nad Metují


Comments