Zkoušky a vystoupení

Zkouška ve čtvrtek 1.10.

přidáno: 29. 9. 2020 5:10, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči, 
ve čtvrtek 1.10. se sejdeme na společné zkoušce v 18,10 h. Budeme pokračovat v nácviku rozpracovaných skladeb, ze kterých bychom sestavili koncertní program tohoto školního roku.

Miroslav Halama

Ve čtvrtek 24. 9. zkouška není

přidáno: 22. 9. 2020 4:44, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči, ve čtvrtek 24.9. se zkouška orchestru nekoná. Mám koncert s pěveckým sborem Janáček. Pokud si pan učitel Grygorenko svolá dělenou zkoušku, platí jeho pokyny.
Společně se sejdeme ve čtvrtek 1.10.

Mějte se prozatím hezky,

Miroslav Halama

1. zahajovací zkouška - změna

přidáno: 14. 9. 2020 4:17, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
informoval jsem vás o první zahajovací zkoušce plánované na čtvrtek 24. 9. Tento termín však musím změnit, neboť ve čtvrtek 24.9. mám koncert s pěveckým sborem Janáček. První zkoušku tedy musím posunout na bližší termín, tedy na čtvrtek 17. 9. v 18,10 h. 
Pokud nebudete nemocní, nebo nejste v karanténě, přijďte prosím všichni, abychom zjistili, v jakém obsazení budeme letos fungovat.

Hezký den,

Miroslav Halama

1. zahajovací zkouška

přidáno: 2. 9. 2020 5:17, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
první , úvodní zkouška se uskuteční ve čtvrtek 24. 9. od 18,10 hod. ve zkušebně orchestru. 
Řekneme si nějaké informace a budeme pokračovat v nácviku stávajícího repertoáru, neboť budeme obohaceni o saxofony. Musíme je do těchto skladeb zapracovat.

Těším se na vás,

M.Halama 

Zahájení nové sezony

přidáno: 26. 8. 2020 5:47, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
máme zde začátek nového školního roku a s ním také začátek nové sezóny našeho orchestru. Doufejme, že tento školní rok již bude klidnější, nezatížen epidemiologickou situací plnou zákaz a nařízení - i když člověk nikdy neví................uvidíme.

Co nás čeká?

Čeká nás odchod některých hráčů - musíme se obejít bez Štěpána Pluhaře, který odešel studovat na střední školu do Prahy. Také nás zřejmě na žádost pana učitele Tvrdíka opustí dvě klarinetistky - Kája Kozáčková a Bára Kočíbová. Je to na žádost pana učitele Tvrdíka, který je potřebuje v komorním souboru a tím pádem by již orchestr nezvládly. Možná však přibudou noví hráči, kteří je zastoupí. 

Velkým přínosem bude také příchod několika hráčů na saxofon. Pracuji tedy na dopisování saxofonových partů do našich rozpracovaných skladeb. 

Ještě před prázdninami se hovořilo o tom, že všechny zrušené soutěže z minulého školního roku budou přesunuty na nový, letošní školní rok. Situace se však mění každým okamžikem a situace je taková, že nic není jisté. Možná bude hrát roli také finanční situace. My samozřejmě pojedeme v režimu, jako by soutěž byla.


Sledujte prosím tyto stránky, dám vám zde vědět, kdy bude naše první zkouška. Nejbližší termín bude zřejmě až ve druhé polovině září.

Prozatím se mějte moc hezky, přeji vám úspěšný vstup do nového školního roku a ať se vám v něm vše daří.

Miroslav Halama

Zkoušky orchestru

přidáno: 18. 6. 2020 7:31, autor: Miroslav Halama

Zkoušky orchestru se uskuteční až v září.
Do té doby se všichni mějte moc hezky, užijte si léta a v září se na vás budu těšit. 

Miroslav Halama


Čtvrtek 11. 6.

přidáno: 10. 6. 2020 5:51, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
vypadá to, že do konce školního roku již nebudeme mít možnost sejít se jako celý orchestr. Asi bychom těžko dodržovali dvoumetrové rozestupy, které - jak mám pocit, se musí dodržovat už asi jen ve školách. Nejspíše se sejdeme až v září, kdy začneme s nácvikem programu na případné akce (v současné době nevíme, jak se vše bude vyvíjet) a také pilovat soutěžní repertoár. Počítám s vámi se všemi.

Zkouška ve čtvrtek 11. 6.  se tedy samozřejmě ještě nekoná.

Ještě jedna zajímavá informace: ve středu 17. 6. má náš člen orchestru na lesní roh Natanael Horváth absolventský koncert. Hraje moc hezkou skladbu (Franz Strauss - Nocturno). Přijďme ho podpořit a držet mu palce.................

M.HalamaČtvrtek 4.6.

přidáno: 3. 6. 2020 4:38, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
jak jistě tušíte, zkoušky orchestru se prozatím stále nekonají. 

Jedna - možná dobrá zpráva - soutěž orchestrů se přesouvá na příští školní rok. Určitě bych se jí chtěl zúčastnit. Naší výhodou je, že na přípravu jsme získali více času. Repertoár máme v podstatě vybraný a budeme na něm pracovat. Samozřejmě nejen na něm. Budeme pracovat také s jinými skladbami.

Hezké dny,

M.Halama 

Čtvrtek 28. 5.

přidáno: 27. 5. 2020 4:48, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
ani tento čtvrtek se bohužel orchestr ještě nesejde. Provoz orchestru je v současné době velmi problematický a pokud se něco v pravidlech nezmění, bude tomu tak nejspíš až do konce školního roku. Pokud to půjde, pokusím se do konce školního roku svolat alespoň nějaké dělenky. Pravidelně čtěte tedy informace zde, či na našem FB. Situace se může měnit každým okamžikem. 

Prozatím se mějte hezky a já se na vás budu těšit v co možná nejbližší době, jak jen to půjde.

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 21. 5.

přidáno: 20. 5. 2020 4:42, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
ve čtvrtek 21. 5. se ještě žádná zkouška orchestru nekoná. Stále řešíme činnost orchestru do konce tohoto školního roku. Pokud bych svolal nějakou dělenou zkoušku, dám vědět. 

M.Halama

1-10 of 325