Reakce na zkoušku 9.4.

přidáno: 10. 4. 2015 2:01, autor: Miroslav Halama
Zdravím všechny orchestrální hráče
Děkuji za čtvrteční zkoušku, celkem jsme prošli vše potřebné a nakousli jsme také skladbu novou. Přesto, že asi pět hráčů chybělo, myslím, že jsme udělali kus práce. V tomto směru jsem byl spokojen.

Daleko horší je to s kázní na zkouškách.Bohužel vidím, že se z ní stává zásadní nešvar, kterého se náš orchestr nemůže stále zbavit. Zkoušky se tak stávají velmi otravné. Mnozí z vás si zkoušku orchestru pletou s volnou zábavou, což je pro mne nepochopitelné. A nejen pro mne. Některé způsoby opravdu hraničí až s drzostí. Bohužel. Jsou i tací, že když s nimi hovořím, jsou schopni se otočit a bavit se s někým jiným na úplně jiné téma. Poté vůbec neví, co jsem mu říkal a není v obraze. To už považuji opravdu až za drzost. Rovněž někteří nepochopili, že když probíhá zkouška, a já pracuji s některou nástrojovou skupinou, není možno samovolně přehrávat své party, či troubit nějaké nesmysly a rušit tak zkoušku. Opět pro mne nepochopitelné. Bohužel někdy začínají rušit i ti, od kterých bych to nečekal.............Mrzí mě to a jen upozorňuji, že i já mám své toleranční hranice......

Příští týden ve čtvrtek (16.4.) probíhá řádná zkouška orchestru a v neděli 19.4. se uskuteční důležité soustředění s tanečním oddělením. Přítomnost všech je velmi nutná!! 

Hezký den,

M.Halama
Comments