Zákaz zkoušek orchestru

přidáno: 5. 1. 2021 2:10, autor: Miroslav Halama
Milí orchestrální hráči,
opět došlo na nejhorší a spolu s novým kalendářním rokem přišla opět také distanční výuka ve školách. Toto nařízení se bohužel vztahuje také na výuku v ZUŠ. Společné zkoušky proto není možné prozatím uskutečnit. Ani ty dělené. 
Nezbývá, než doufat, že se nynější stav brzy změní k lepšímu a zkoušky a činnost orchestru obnovíme. 
Věřte mi, mě osobně tato situace velmi mrzí, s orchestrem jsem měl docela velké plány a chystal jsem zajímavé projekty. Snad na některé z nich ještě v letošním roce dojde. Musíme být optimisté.

Ihned, jakmile nám to epidemiologická situace a uvolnění opatření vlády dovolí a budeme moci obnovit vyučování a činnost orchestru, budu vás touto cestou informovat. 
Do té doby se mějte moc hezky a nezapomeňte cvičit své orchestrální party! Při dvou dělených zkouškách před Vánocemi jsem zjistil, že někteří nácvik svých partů podcenili a ani trochu je nezvládali. Všichni byste měli mít noty aktuálního koncertního repertoáru, zvukové nahrávky či odkazy na ně. Opravdu nácvik nepodceňte!! Urychlí to pak obnovu ,,kondice" orchestru po obnovení zkoušek. Pokud nebude někomu něco jasné, třeba v partech, pište, rád vše vysvětlím.

Všechny vás zdravím,

Miroslav Halama
Comments